And then I shopped until I dropped and then the prices dropped and then I shopped some more

… ehk kolm siidrit, üks kassitoit ja kaks vanatüdrukut
… ehk kuidas Kessu ja Liis Soomes shoppamas käisid. Lasteta.

Loomulikult, nagu sellistel puhkudel ikka, läks mul uni ära hommikul kell neli. Kolmveerand kuueni suutsin kodus püsida, siis hakkasin astuma et Linnahalli juures trammipeatuses (sellest te veel kuulete) 20 minutit hommikuvalguses ja -karguses rahulikult chillida. Oli tore.

Tuli Kessu, leidsime üles auto, mis meid laevale ja seeläbi ka Soome viib. Plaan oli lihtne: H&M, Itäkeskus, Ikea ja tund aega siidrile. Kõik. Tee peal arutlesime, kas Itäkeskuses on H&M või tuleb eraldi tiir ette võtta. Ei tulnud, kohe esimene pood oli, milles veetsime tunde. Ausalt. Lindexis läks teine tund ja kolmas tund kulus planeeritud siidrile. Muide, kui küsida kaks siidrit ja teenindaja vastab “6.20” siis on ju õige eeldada, et see on kahe siidri hind? Ei olnud. Tundsime raha maitset suus, aga kuradi hea oli.

Teel Ikeasse avastasime, et KappAhlis jäi käimata.

Ikeas niutsusime lastetubade üle ja ostsime endile mõnupulgad aka piimavahustajad. Kokku kolme euro eest. Eestis küsivad 300 krooni. Röövlid.

Tagasi Itäkeskusesse KappAhli (lootusetud, eks ole). Sealt polnud midagi osta, aga see-eest jätsime suure hunniku raha Anttilasse. Teenindajad olid kohe sõbralikud. Lisaks väike toidupoetiir, kust said hangitud eelpoolnimetatud kaks siidrit ja üks kassitoit. Kingituseks mu njäuskastele. Siidrid olid head.

Tagasiteel muidugi poest kilode viisi lagritsat.

Seistes laevatekil tormituulte käes ja nähes välja nagu Jüri Arraku maal, mõtlen mina vaestele meremeestele, kes seda tormituult päevade viisi taluma peavad. Kessu lohutab: “Äh, nad on ette valmistunud. Kõrvad on kummiliimiga pea küljes kinni, et ei laperdaks.”

Ja siis juba grande finale: “Paluks Linnahalli juurde bussipeatusse taksot.” – “Ega takosjuhid pole bussijuhid, et peatusi teavad. Öelge aadress.” Tellisime teise takso.

Minu kõne Allanile: “Olen tagasi.” – “Palju me Kessule nüüd võlgu oleme?”

Aga sain poisile mis tahtsin ja endale naiselikke vidinaid ka. Saate te aru – ma ostsin midagi endale!

Öö läbi nägin unes poode.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s