Kohutav kahene

(Leitud pereklubi avarustest.)

Üks maja võib olla soliidselt ehitatud ja õhukindel, sellegipoolest vôib tornaado seal sees möllata! Tegelikult tuleb seda ette seda igas elamises kus kasvab üks kahe-aastane laps. Mõningad räägivad kohutavast kahe-aasta kriisist kui eel-puberteedist. Vajalik etapp, et laps õpiks nii end tundma ja ütlema ei. Ja sageli saab ta sellega liigagi hästi hakkama.
Me küsime eneselt vahel kuidas suudavad meie armsad kahesed meid nii kaugele viia, et me päris tihti tunneme end kardinaid pidi üles ronivat.
Allpool väike sõnastik nende lemmik-kriisidest:

Ei- kriis

Sellest kriisist saab siis alguse kõik edaspidi tulevnev! Alustame ütlemisega “ei” , lisame mõned variandid. Ei vannile! Ei õhtusöögile! Ei kätepesemisele! Ei magaminemisele! Võib ka lisada midagi, lubatud on jalahoobid, käelöögid, piruetid, vibupainded, sillad, kõik võimalik, et pääseda vanemate kontrolli alt. See kriis aitab hästi kaotada vanemate kallist aega ja muuta üks 30 sekundit võttev toiming pool tundi võtvaks eeposeks.

Hollywoody kriis

Täismäng. Loobime end maha, õnnetuna, talumatust valust kõver et söandati keelata küpsis voi tükk šokolaadi enne ôhtusööki. Hoolimata heast näitlejaandest, sageli vanemad ei jää uskuma meie ahastust

Pehme kriis

Väga hea ja tõhus meetod juhuks, kui vanemad kiirustavad või tahavad meid riietada. Trikk seisneb selles, et tuleb end muuta sama vedelaks kui kartulipuder : võimatu meid püsti hoida!

Kinnisidee kriis

Algus võib seisneda mingis tegevuses, lauses või süütus küsimuses, millest me ei suuda loobuda. See ei rajane tegelikult üldse halbadele kavatsustele, aga kui seda on korratud 412 korda siis võib näha tulemust meeleheitliku vanema näol. See siin võib vahepeal üritada kavalate riugaste abil end päästa, et meid eksiteele ajada ja üritada meile muud tegevust otsida, aga see on kaotatud aeg. Harilikult see kriis lõppeb mõne muu juhuslikult leitud kriisiga.

Kriis mina-kohe

Olles liige “hirmsate kaheste klubis” on meil õigus nõuda, et kõik oleks tehtud ja täide viidud täpselt sel hektel kui meie seda soovime. Ei ole vajadust jagada oma mänguasju teistega, isegi mitte televiisorit vanematega. Me ei suuda olla kannatlikud mitte mingil tingimusel, kui me midagi tahame. Igasugune reeglirikkumine selle seaduse vastu annab meile loa kisada kõvasti ja valjult et väljendada meie pahameelt

Väike mässaja

Hea ja järgipoovitud meetod mis seisneb selles, et vabatahtlikult teha kõike seda mis pole lubatud, et jàlgida vanemate reaktsiooni. Reeglid nagu näiteks: ei tohi lüüa, ei tohi hammustada, ei tohi joonistada seintele, ei tohi vannisisu kallata vannitoa põrandale jne on tõeliselt head et neist üle astuda. Eriti hästi mõjub veel samal ajal vanematele silma vaatamine võluvaima naeratuse saatel. Efekt garanteeritud!

Kriiskav kuju

Seisneb selles, et tuleb seista liikumatult, käed keha vastas, silmad kinni ja nutta kriiskavalt nii kõvasti kui võimalik nii kaua, kuni midagi juhtub. Kõige tähtsam on keskendumine: vanematele tuleb jätta mulje et meie elu on mängus.

Avalik häbi

See nipp on sama vana kui maailm: kasutada ära avalikkust, teisi inimesi et kümnekordistada kriisi. Hea koht selle harjutamiseks on kaubanduskeskus. Samamoodi tohib mängida väikest kuradikest külaskäikude ajal või juhtida tähelepanu meie halvale käitumisele perekonna koosolemise ajal. Eesmärk on näidata vanemaid kui vastutustundetuid kodanikke.

Näljastreik

Söögiajal, juhtnöörid kindlad: keelduda söögist või nõuda näiteks midagi muud (soovitavalt magusat või midagi sellist mida kapis ei ole) Lõbustuseks: väga naljakas on näha vanemate nägu hetkel kui me keeldume söömast seda mis nende arust on meie lemmiktoit

Ja lõpuks, see sama hirmus kahene, kes vaatab oma vanemaid, on kindlas veendumuses et see hirmus kaks on hoopis nemad kaks seal.

Advertisements

3 thoughts on “Kohutav kahene

 1. kaur ütles:

  Issand kui ilus kirjutis.

  Meil on neist ainult mõned. Aga meil on lisaks “restart” kriis. Kui mingis tegevuses juhtub vanemik viga (näiteks, sall pannakse kaela enne mütsi), siis tuleb tegevusega alustada ALGUSEST. Nullist. Riidest lahti, asjad tagasi nakki/kappi, ise tagasi elutuppa, ja siis proovime uuesti.

  Tõsi, see oli rohkem Iida kui Alo teema.

 2. kaur ütles:

  Ja laste puhul kehtib arvutiga töötamise esimene kuldreegel:
  “Never let a computer know you’re in a hurry!”

 3. Jason ütles:

  hehehe, tuleb jupiti tuttav ette. ainult, et enamasti mõnevõrra pehmemalt. teatud asjade puhul soovitan vastata enam-vähem samaga: kui titt püüab oma käitumisega sätestada selgepiirilisi võimusuhteid, vastata samaga. tuleb teha selgeks, KELLE sõna või arvamus või maitse või reegel või eelistus selle katuse all maksab. kuna tited põevad ilmselt alakannatamatust, siis vanemate piisava kannatlikkuse (ja kindlameelsue) puhl on sellest palju tolku. kui titt mõttetult jõurama kukub, vaata talle lihtsalt tuima näoga otsa, hoia katkematut silmsidet ja titt leebub üsna pea. küllap mõjub see samamoodi nagu suurematele inimestele nende demonstratiivne filmimine – varem või hiljem tekib enesedistipliin ja kui titt näeb korduvalt, et ta ekstsessid on mõttetud, siis ta lõpuks lihtsalt tüdineb neist.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s