Riidest mähkmed

PS: Ma meeleheitlikult mõtlesin, et seekord hoian lapse tegemised ja enda nö. isikliku blogielu lahus, aga kuna nad niikuinii põimunud on, siis ei tule ikkagi välja. Nii et kes emmendusdementsust kardavad, olge nüüd pisu aega ettevaatlikud. Kogemus näitab, et pooleteise aasta pärast olen jälle “normaalne”, kui just uuesti rasedaks ei jää. (Reaktsioon uudisele teisest lapsest: “Krt, alles sa hakkasid normaalseks ja nüüd jälle…”)

Aga teemasse.

Poisiga katsetasin vaikselt riidest mähkmeid. Ma ei teagi, kust mul see idee tuli, aga varutud nad said ja kasutasin ka omajagu. Tõsi, mitte kogu aeg. Väljas käies, mujal ööbides ja öösel olid ikka tavapärased ühekordsed all (küll Moltexid, aga neid ka pärast valgendamisdraamat enam ei poolda). Minu poolt kasutatav süsteem on ülilihtne – tavaline marlilapp kokku lapituna ja peale vett mitte läbi laskvad püksid, mul kasutuses Bambino Mio omad, sest neid oli hetkel saada ja midagi laita nende juures pole. Ilusad värvilised kujundused on ka. Igatahes – kui ma kellelegi mainisin oma marlimähkmehuvi, siis peamine reaktsioon oli, et mul on kodus igav ja ma lihtsalt kuhjan endale lisatööd. Nii müüdimurdmise võtmes võin öelda, et esiteks ei oska selle paarikuuse lapsega niikuinii midagi asjalikku teha ja tegelemise mõttes kõlbab mähkmevahetus sama hästi, kui niisama kudrutamine. Teiseks on pealismaterjal tänapäeval nii niiskuskindel, et kui mähe märjaks saab, siis ei lähe täiskomplekt riideid pessu. Õnnetusi muidugi juhtub, aga neid juhtub ühekordsetega ka. Kolmandaks ei pea mähkmeid enam käsitsi pesema, keetma ja desifitseerima ja neid ei pea isegi eraldi pesema – lähevad pesumasinasse koos muude lapse riietega. Marlikad kuivavad õues poole tunniga, toas läheb tsipa kauem aega. Nii et miinuseid nagu ei olegi, aga sellest hoolimata oli enamus inimesi siiski kahtleval seisukohal.

Nüüd, ma vaatan, on mingi suurem nihe toimunud ja üha rohkem noori emasid julgeb seda alternatiivi proovida. Pole minu asi ette kirjutada, et PEAB marlikaid kasutama aga proovimata ju ei tea, kui kerge või raske see täpselt on. Mul aga valgub naeratusevine üle näo, kui ma kuskilt kuulen, et keegi jälle katsetab või kasutab. Viimati siis Mann.

Muide, katsetasin ka kodumaiseid Hipsikuid aga need nii mõnusad ei ole. Lasevad ikkagi natukene läbi ja kuivavad kaua. Eks ma kasutan need kaks paari ära, mis mul on aga kui midagi peaks juurde tarvis olema, siis jään ikka Bambino Mio süsteemi juurde. No ja erakordselt ilusad muude firmade tooted võib ka ju ära testida.

Väga hea koht, kust saab igasugust infot, on ühe entusiasti blogi ja tema loodud foorum:

http://riidestm2hkmed.blogspot.com/ ja http://riidepepu.44.forumer.com/

… kui kellelgi nüüd huvi tekkis, siis edukat katsetamist!

PS vol2. Selle normaalseks hakkamise jutu peale olin ma tegelikult natuke solvunud. Kui ikka elu nii kardinaalselt muutub (sul on korraga küljes väike pamp, kes vajab sind 24/7 ja kelle soove ja tahtmisi sa EI SAA ignoreerida), siis on ka loogiline, et mõnda aega ei ole sa suuteline suhtlema sama intensiivselt ja samadel tingimustel, kui varem. Aga noh… ma ei taha nüüd kuidagi pahasti öelda või õelalt kõlada, aga ma olen aru saanud, et ei tasu nõu anda või oma nina suskida olukordadesse, mida sa kogenud ei ole. Nii ka lapsesaamisega. Saavad aru need, kes on ise läbi elanud.

Advertisements

4 thoughts on “Riidest mähkmed

 1. hildur ütles:

  Pisut pikema kogemuse pealt – need pisikesed ja hiljem juba suuremad inimesehakatised muudavad sind tegelikult tagasipöördumatult. Aga asi on seda väärt ka. Mõistavad taas kord need, kes ise läbi elanud ;)
  Eraldi plusspunkti selle mähkmejutu eest.

 2. Katariina ütles:

  Mina ei mõista, miks peetakse mähkmete vahetamist ja potitamisest tööks mitte lapsega tegelemiseks… Nii on ühendatud kasulik ja meeldiv :)

  • Liis ütles:

   Mugavuspiirid on igaühel erinevatesse kohtadesse tõmmatud. Potitamist ei ole minagi suutnud ette võtta. Kindlasti ei ole selleski midagi keerulist :D aga ma katsuks enne vanema lapse potiprobleemid lahendada.

   • Katariina ütles:

    Mina olen ka vilets (varajane) potitaja :) Ja see polnudki just Sinu kohta mõeldud – lihtsalt tavaliselt arvatakse, et kui pisikest last potitad siis käid päev otsa potiga tal järgi vms. Või riidest mähkmete kohta, et päev otsa muud ei teegi kui ainult vahetad mähkmeid…
    Pisikese mähkmevahetamine on nii mõnus – ta ei keera ennast kõhuli ega ürita eest ära minna ;)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s