Suur manipulaator

Kratil on mure. Selline mure, millest ta ei räägi ja mis väljendub selles, et iga kord kui ta ei saa oma tahtmist, teatab ta, et tal on “süda paha”, istub WCs ja teeskleb oksendamist. Selline faas.  Eile ei olnud antud noormees päev otsa midagi söönud ja õhtuse supi peale kisas ka, et ta ei taha seda suppi – ei taha üldse mitte midagi süüa – jätku me teda rahule – tal ajab see supp oksele. Okei, fain. Korjati supp eest ära ja öeldi, et täna rohkem süüa ei saa. Poiss oli nõus.

20 minutit hiljem oli “kõht nii tühi”, aga keegi millegipärast ei allunud provokatsioonidele.

Hommikul kell neli!!! oli poiss meie voodis ja nõudis kõigepealt juua. Siis jooksis WCsse ja teatas, et tal on süda paha ja ta oksendab. Siis nõudis süüa. Pärast pikemat kemplemist sai Allan ta lõpuks voodisse tagasi.

Ärkas kell kaheksa ja nõudis süüa. Tavatul kombel oli hommikusöögiks kissell kohupiimakreemiga. See meie härrale aga ei sobi – tema tahab küpsist. Sai siis kokku lepitud, et küpsist saab pärast kausitäit magustoitu (juhe, eks). Kausitäis seisis ees poolteist tundi, lõpuks lükkas Kratt selle kõrvale ja teatas, et ta siis ikka ei taha küpsist.

No ja nüüd valab mul üks mees diivanil krokodillipisaraid, sest ta on “nii kurb, et seda küpsist ei saanud.”

Mida kuradit ma temaga tegema pean?

Advertisements

7 thoughts on “Suur manipulaator

 1. Kessu ütles:

  võid proovida ka ise kodust väljja kolimist…
  aga kui mingi lahenduseni jõuad, siis – palun – hari mind ka.

 2. Marta ütles:

  üks võimalus on üritada menüü enne söögi tegemist koos kokku panna… umbes, et “Mis me täna lõunaks sööme – kas seda, seda või seda või äkki on hoopis muid ettepanekuid? Kas sa lemmik-sööki tahad? Mäletad, see, see ja see söök maitsesid sulle eelmisel korral nii häst!”… suunata “õigete” ideede suunas… võimalik, et õnnestub… võimalik, et tuleb lihtsalt periood kuidagi üle elada… mina ei laseks nii kaua söögi taga istuda – no kui on selge, et ei taha, siis ei taha – kannatuse proovile panekusse mina ei usu… ja ikkagi annaks küpsist… lootuses kaunimale tulevikule :) …

  jaksu ja ilusat jaani igatahes…

  • Liis ütles:

   Ehh, see nelja-aastase hüplik meel: tema käest ju saab alati küsitud aga see, mida hommikul nõutakse, enam õhtul ei sobi ja see, mis eile oli lemmik (vt. ka hernesupp) on järgmisel päeval täielik saast. Aga hetkel pole minu mure, laps vitsutab vanaema juures kõike seda, mida kodus “ei söö”.

   (Ega kallis abikaasa on samasugune, kodus “ei söö” kala, aga kui ämm või ema teeb, siis läheb alla küll :P Ilmselgelt vihjed minu kokakunstile.)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s