Long time, no Siil!

Seisin hommikumantlis väljas ja vaatasin lund. Üheks hetkeks kui lumi tuli, olin isegi kurb – mulle see selleaastane november-november-movember täitsa istus, aga noh, elu läheb edasi ja lumi matab kõik enda alla. Talvel on alati selline rahu. Nagu lumi sajaks kokku ka mõned mu liigaktiivsed neuronid ja ma lõpetaksin natukeseks ülemõtlemise ja laseks asjadel lihtsalt olla.

Kuna Roju oli Tallinnas käimas, sain minagi linnaloa ja istusin-lobisesin Patrickus rõõmsalt nii kaua, et viimnegi buss läks ja ma koju jalutada sain. Õnneks olin ma end kahekordselt varustanud: 1) “I don’t shave during winter… just because then it’s warmer.” ja 2) täiskasvanuks saamise tundemärk on see, kui sa eelistad soojas olemist ilus olemisele ehk siis külm ei hakanud. Hoopis päris tore oli. Mõtted läksid küll pikast mõtlemisest veel rohkem sassi, kui nad seni olnud on… aga kogu see pask EI SAA ju igavesti kesta. Millalgi saab kõik korda, eks?

Talvega tulevad mulle alati meelde kaks inimest. Esiteks Lennart ja see keskkooliaja sünge, depressiivne talv (mille ma ka vastupidi igasugustele ootustele siiski üle elasin) ja J. Sünge talv ja kirglik talv.

Hommikul olin parasjagu unevõlas aga avastasin taaskord, et väsinuna ja pohmakaga funktsioneerin ma kuidagi palju asisemalt kui oma normaalolekus. Lapsed said imemaitsvat maisimannaputru banaaniga ja mina jõudsin õigeks ajaks tööle, isegi lõunasöögi sain kaasa võetud. Tööl, muidugi, lürpisin kohvi ja surin vaheldumisi aga elasin ka selle üle. No ja täna on ahjus juba odrakarask ja kui Retikas ärkab, saab kelgutama minna.

Advertisements

One thought on “Long time, no Siil!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s