Minu improsüütus

Siin paremal üleval on mul lahtrike “Teater” ja seal nimekiri etendustest, mida ma olen näinud. Alustuseks tuleb minna tagasi 10 aasta tagusesse aega ja meenutada Vanemuise juures tegutsenud näiteringi, kus preemiaks sai 100% soodustusega pileteid. Eiei, mitte TASUTA pileteid, vaid 100% soodustusega pileteid – nii seal peal märgitud oli. Tänu nendele käisin ma teatris iga nädal, mõni nädal suisa kaks korda. Sadamateatris elasime, etendus “Auto” oli peas ja mitu korda ma olen Tambet Tuisku või Hannes Kaljujärve laval alasti näinud, seda ei suuda kokku lugedagi.

Siis ma aga abiellusin ja mul tekkisid lapsed. Teater jäi väga tahaplaanile ja ma ei jõudnud sinna mitu aastat, kuni ma täiesti teadlikult otsustasin, et nüüd võtan end kokku. Eesmärgiks sai üks etendus igal kuul või siis laiemalt võttes 12 etendust aastas. Kõigepealt tekkis meil väga lahe teatrikolmik Liina ja Joeliga (või siis nelik, kui Allan ka tuli), üksi teatriskäimine pole minu jaoks mingi probleem ja lõpuks sebisin ma teatrisse V, kellega koos olen viimased etendused ära vaadanud.

Nüüd teeme kõrvalepõike ja tuletame meelde, et mul on parim sõber – mu kallis Karupoeg. Kellel oli tüdruk, kes tegi ja teeb siiani improteatrit. Ja kohe, kui ma sellest ideest kuulsin, olin ma müüdud.

Ma väga-väga tahaks ise improga tegeleda, aga oma pooleteise töökoha, kahe lapse, firma rajamise ja kooli lõpetamise kõrvale mahutan ma vaevu kaks 30-minutilist tervisejooksu nädalas, et mõistuse juures püsida. Seega annan ma oma panuse sellega, et käin igal võimalusel Eesti improt vaatamas ja elan neile muidu hoolega kaasa. Seega – parampapaa – PRESSITEADE:

Eesti esimene (rahvusvaheline) improteatrite festival toimub18-19 oktoobril Tallinnas, 
Telliskivi Loomelinnakus.
 
Veel ei ole koos piisavat summat, et katta väljamaa truppide reisiga seotud kulusid.
 
Siin on võimalik aga kõigil abikäpp külge panna ja hoogu lükata: Hooandja Link
 
Ürituse koduleht siin
 
FB leht siin
Igast viiekast on abi ja kes suudab, võib rohkemgi panustada. See on seda väärt. Tehke mulle see väike kingitus WordPressi-blogi seitsmenda aastapäeva puhul.
Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s