Kuskil, keegi

Puhtalt masohismist olen ma praeguseks läbi lugenud lehekülgede kaupa materjale, mis ei ole üldse mõeldud minu silmadele. Sest et on internet ja mis kunagi on sinna riputatud, see sinna ka jääb. Esiteks tõstatab see küsimuse, kui palju kirjutatust on viis, kümme aastat hiljem veel oluline. Kas inimeste suhtumine muutub? Kas halvad asjad unustatakse selle meie ellujäämisfunktsiooniga aju poolt ära, või on tõesti esialgne emotsioon kirja pandud afekti ajel ja tegelikkus on midagi muud? Igal juhul on mul praegu füüsiliselt halb olla sellest informatsioonist, mis ma enda sisse kogusin.

matter

Vist päris päris esimest korda tunnen ma, et otsin ikkagi kaaslast kogu eluks ja pean seega otsused põhjalikult läbi vaagima. See on aga viinud olukorda, kus märkad… vigu. Otsid omast arust nagu Inimesi ja kohtad järjest ja järjest ainult munne, kes on siis kas halvad teiste inimeste suhtes või – mingil seletamatul põhjusel – suhtuvad teistesse täiesti vabalt ja elavad end välja ainuisikuliselt sinu peal. Sellest viimasest saan ma veel vähem aru.

Otsekohesus (tõerääkimine) ilma armastuseta on lihtsalt primitiivne vägivald.

Kust aga see piir läheb? Kustmaalt on minu õigus öelda inimestele Asju ja kustmaalt on mul kohustus need ütlemata jätta? Naise juures läks arutlus lahti, kus tekkisid üsna ruttu täielikud vastaspoolused, kui tegelikult on see nii piiripealne maa, hall ja varjundeid täis pliiatsijoonistus. Iga juhtum on erinev, iga juhtumi puhul tuleb enda tõed ja teiste tõed uuesti läbi mõelda.

Kas ma loobun oma parimast sõbrast, kui tema käitumine teeb haiget mu teistele sõpradele?

Kas minu kohustus on teistele inimestele nende kohustusi meelde tuletada?

Kas mul on õigus tunda end riivatuna, kui mind peetakse halvaks emaks seetõttu, et ma olen vastu tulnud oma laste isa palvetele?

Võtke siis kinni, eks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s