Töönarkomaan Siil tervitab

Unustasime end laomehega eile õhtul nii kauaks tööle, et territoorium oli juba lukku pandud ja me pidime koju saamiseks üle aia ronima. Beat that. Täna hommikul olin ma eilsest ja üleeilsest päevast nii väsinud, et adekvaatseks muutusin alles kella 12 paiku.

Kui minu käest küsitakse, et mis tööd ma teen, siis jään ma vastamisel alati hätta. Ametlikult olen ma assistent ja teise poole pealt kaasautor, tegelikult aga võtan kaupa vastu, saadan selle poodidesse laiali, suhtlen hulgiklientidega, toimetan, tõlgin ja koostan eestikeelseid tootetekste, tellin vastavasisulised etiketid, kleebin need kaubale ja vahele teen kõike muud, mida vaja. Praegu näiteks asendan puhkusel olevat müüjat ja saan aru, miks ma enam ei taha klienditeenindaja olla.

Inimesed on valdavalt toredad, aga igal päeval satub sisse ka selliseid, kellest ma aru ei saa. V-l oli selle kohta hea väljend- peakuju. Minu ja mõne kliendi peakuju on lihtsalt niivõrd erinev, et ma EI SAA ARU, mida nad mult küsivad. Eile ütlesin pihustatava palsami kohta, et seda ei pea maha pesema vaid võib juustesse jätta.
“Oot… et enam kunagi ei tohi pead pesta?” oli sellele järgnev küsimus.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida vaid hoopis küsida, mis tööd ma teha VÕIKSIN, mis kombineeriks endas tõlkimist – toimetamist – uue info otsimist ja vähesel määral ka suhtlemist ning samas võimaldaks mulle suuremat palka, mis ma praegu kahel kohal saan. Vaatan TLÜ õppekavast ja mõtlen keeletoimetamise peale. Samas ei ole ma seda tüüpi, kes päriselt viitsiks kodus istudes ennast piisavalt igapäevaselt motiveerida ja päriselt nende tekstidega 8h päevas tegeleda.

Ää… kelleks ma saada tahan?

Advertisements

3 thoughts on “Töönarkomaan Siil tervitab

  1. E-L ütles:

    Tuttav tunne. Täna küsiti minult ka, mis tööd ma teen. Hakkasin siis otsast oma käsilolevaid ülesandeid ette lugema… Lõpuks sain aru, et pärast umbes 2,5 aastat fokuseeritud tööd olen taas huntkriimsilm. Ja see põletab kiiretsi läbi.

  2. m ütles:

    Ma olen keeletoim. Tallinna Ülikoolis õppinud. Tõsi on ka, et mag. töö siiani küll tegemata. Kui tahad midagi täpsemalt teada, noh, et hing rahu saaks:), võid kirj.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s