Kuidas muffinitest karask saab

Luba lastele, et küpsetad õhtul muffineid. Seejärel istu nendega kella üheksani mänguväljakul ja unusta muffiniplaan ära senikauaks, kui lapsed juba ise ütlevad, et tahaks nüüd magama minna aga kus muffinid on?

Seejärel saadab rongaema seitsmeaastase nurgapoest keefiri tooma, sest häguselt on meeles, et retseptis oli vist keefir. Võibolla ei olnud ka, täpselt ei mäleta.

Seitsmeaastane toob, uhkena nagu kukk, paki petti. “Emme, tead, seal ei olnud keefiri ja siis ma mõtlesin, et pett on natuke nagu keefir. On ju?”

Laste raske ülesanne täidetud saab ise hakata toimetama. Lükka võsukesed multika ette ja vali kauss. Siis ürita meelde tuletada retsepti. Ei tule. Jääb juhuse hooleks. Vahusta kaks viimast muna ja leia viimasest saiakeseteost üle jäänud kaneeli-suhkru segu. Lisa see munadele ja vaata, kuidas segu tumepruuniks lägaks moondub. Otsi küpsetuspulbrit.

Sulata või, lase sel jahtuda. Seni korise põrandal ja ägise, et tegelikult ÜLDSE ei taha neid muffineid teha, tahaks magama aga peab ahju sisse lülitama.

Ära lülita ahju sisse, tee tainast edasi. Lisa suvalises vahekorras pett, küpsetuspulber, jahu, siis täisterajahu, siis kastanijahu, siis veel jahu. Sega.

Avasta, et ahi ei ole sees. Lülita sisse.

Avasta, et sul ei ole kodus muffinivorme ja võta suvaline ahjupann. Lükka segu külma ahju, pane lapsed magama ja mine voodisse surema, sest kell on saanud pool üksteist.

Söö karaskilaadset toodet.

Pildil on kolmeaastane, kes ei lutsi pöialt.

eilutsi

Originaalretsept (üritasin teha rabarbrimuffineid)

5 dl jahu
3 tl küpsetuspulbrit
4 sl kiirkaerahelbeid
4 dl suhkrut
4 muna
200g võid
2 dl piima või hapupiima või keefiri (hapendatud annavad hea vungi neile)
soovi korral 3 dl marju vms

Sega ühes anumas kuivained ja teises klopi kokku leige sulavõi, ja toasoe piim ja munad, sega kõik segamini.Küpseta 225 juures 15 min.

Advertisements

2 thoughts on “Kuidas muffinitest karask saab

  1. Morgie ütles:

    Ma naersin seda lugedes nii kohutavalt, et kui ma poleks bussipeatuses üks olnud, oleks mulle pikkade käiste brigaad kutsutud. :D

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s