Küll need pereüritused on toredad*

Põhimõtteliselt saab “moodsa kärgpere” (vihkan seda väljendit, seepärast kasutan nagu jaksan) nädalavahetused jagada kaheks – need, kui ei ole ühtegi last ja need, kui on kõik lapsed. Ja siis logistiliste tagumike poolt tekitatud vahepealsed variandid. Näiteks on kõik lapsed, aga ei ole meest. Või siis on m õ n e d lapsed lisaks. Selle loomuliku liikuva segaduse tõttu lähevad nädalavahetused tavaliselt nii ruttu mööda, et esmaspäeval tahaks hädasti saada need kaks päeva puhkamiseks, millest kõik räägivad.

Et aga midagigi ajusoppi jääks, siis killukeste keeles:

1. Kalamaja hoovikohvikud ja Kalamaja päevad, Krati aaria teemal “Mina ei saa kunagi mitte ühtegi mänguasja, miks sa Retile ostad kõike, mida ta tahab aga mina ei saa midagi ja üleüldse ma tahtsin KAHTE suhkruvatti”
2. Suvaline nädalavahetus, kui meie korter oli kummist ja mahutas kokku VIIS last ning nende neli vanemad. Kui meie Tikriga poodi läksime, siis jäid mehed lapsi valvama ja raporteerisid pärast, et midagi hullu ei juhtunud – kõik mängisid arsti. Dialoogijupike teemal “Mina pole sinuga veel teinud!” ja ühtlasi minu nending, et täiskasvanuid on ikka palju lihtsam kitsa pinna peale magama sättida, sest vähemalt ei pea muretsema selle pärast, et keegi alla pissib.
3. Muuseumiöö, kus ma tõdesin taaskord, et pereüritused on toredad… kui neil saaks käia ilma lasteta. Laulvate robotite asemel saime kolmehäälse kurbmängu teemal “kõht on tühi, olen väsinud, tahan juua, millal me koju lähme, millal me kohvikusse lähme, tahan juua, kõht on tühi, see on igav ja nõme ja üleüldse, millal me kohvikusse lähme”
4. Krati aaria teemal “miks me peame kogu aeg mingit nõmedat geopeitust mängima, ma ei taha metsa minna, see on igav”. Õnneks keegi teda ei toetanud, sest ülejäänud bandele juhtumisi meeldib metsas mütata.

IMG_1337

Advertisements

7 thoughts on “Küll need pereüritused on toredad*

 1. Liivi ütles:

  Meil ei ole küll moodsat kärgperet, aga kõik on siiski tuttav, peale lastevabade nädalavahetuste! :D Ka kodu pole meil väga kitsas, aga elutoas diivan magamiseks ei sobi ja seetõttu on tulnud 10 inimest kahe magamistoa vahel ära jagada – üks pere ühte, teine teise. Ja tõesti, ma pole pidanud muretsema, et sõbrad meie voodisse pissivad. :D

 2. Liina ütles:

  Meenuvad kursakaaslased, keda usinad vanemad on lapsepõlves mööda HIRRMSAID MUUSEUME vedanud (sest õues oli taas sitt suusailm) ja kohvikusse sai ikka nii harva ja suhkruvatist varastas poole ära su noorem õde, aga millegipärast on nad nüüd 20 a hiljem sama hirmsasti tänulikud. Pisuke lootus jääb;)

 3. Kaur ütles:

  No aga. Miks siis ei saanud laps juua? Võta muuseumi või metsa kaasa tünn morssi ja pakk suvalist kräppkommi ja kõik on õnnelikud. Vingub? Komm. Ikka vingub? Morss. Mu arust võib kuluturi & hariduse nimel tervisliku toitumise üle parda visata ja lapsi lõdvalt pannkookide ja muu lödiga nuumata, kui nad muuseumis või metsas sellevõrra kauem on.

  Muide. Kas Kratt su blogi loeb? Või Tikri lapsed tema oma? (Ma ei mäleta, kui vanad tal on.)

   • Kaur ütles:

    Ei, ma tegelt tunnen piinlikkust, et ma ei ole elu sees geopeitust mänginud. Ausalt kah! Ei lastega ega ise. Muuseumiööle pole ma ka aastaid jõudnud. Nii et netis trollimas käin ma rohkem eneselohutuse mõttes, mitte ei arva, et ma midagi paremini tean. Mu arust olete te uskumatult usinad ja teete igasugu põnevaid asju.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s