Retikas 4!

Retikas oli planeeritud laps, sest minu meelest oleks Kratil olnud igav kasvada üksinda. Olgu taevas mulle armuline… oleks ma teadnud, milline tulesäde ja vingerdis, sellest teisest tuleb… ma ei tea, kas ma oleks julgenud.

Aga ma julgesin ja nüüd on meil mituteist kilo õnne, kes ei püsiks ilmselt pudelis paigal ka siis, kui see pudel oleks vaakumisse tõmmatud ja kosmosesse saadetud.

Retikas on üks nutikas lutikas, püsimatu rabeleja, armastab maailmas üle kõige “välvida” ja kui ka kaisulooma kaasa ei saa, siis looma tekk peab alati olema. Tekiks sobib ka kasutusest välja jäänud sisemähe, issi autopesulapp või suvaline käterätik.

Ikka veel ei ole ta hakanud mängima nn. tüdrukute mänge, kuigi nüüdseks on uhke nukumaja omanik. Peamiseks meelistegevuseks on arvutis mängimine ja emme ning venna närvide söömine. Aga venna peab olemas olema, sest kui nad kaks päeva lahus on olnud, tuleb kiginvigin teemal “kus Richard on, tahan Richardi juurde”.

Üleüldse tahab ta peamiselt sinna, kus ta hetkel ei ole. Minu juures issi juurde ja issi juures vanaema juurde ja vanaema juures koju emme juurde. Sõnaliselt on ta arenenud, kuigi hääldus jätab soovida – igaüks aru ei saaks, samas lausekonstruktsioonid ja loogika on juba venna tasemel ja jutud pikad.

Üllatas mind mõned päevad tagasi sellega, et tunneb ära numbrid ja tähed. Kui ta nüüd nii umbes 12 sekundit suudaks paigal ja ühe tegevuse juures püsida, siis saaks nendega tegeleda… aga kõigepealt saadan ma lapsed suveks maale tuulduma ja siis sügisel vaatan, mis nendest metslastest saab.

10449181_950901821596853_7276304978041406631_n

Ma armastan Sind, Reti, ilma sinuta oleks mul palju palju igavam (:

Advertisements

2 thoughts on “Retikas 4!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s