Siilil need okkad* teravad

* hambad, sedapuhku küll hambad.

Kui uus hambaarst minu käest täna küsis, et milles probleem on… siis oli mul üsna tükk tegu, et oma poolavatud suuga talle kogu pikk lugulaul ette kanda. Minu hammastega oli kõik jumala korras senikaua, kuni hambaravi eest maksis veel haigekassa ja mina käisin end lihtsalt kord aastas ette näitamas. Ei ühtegi auku, ei ühtegi muret – lust ja lillepidu.

Siis sain ma a) täisealiseks ja b) lapsed ja ilmset tõmbasin need suslikud mu nii kaltsiumist puhtaks, et hambad hakkasid tohutu kiiruga lagunema. Retit oodates sain ka mitu tiiru hambaarstil käia, kuna aga toona oli põletikus tarkusehammas, siis öeldi mulle et noh.. sellises koguses tuimestust nad sellisel määral rasedale ei tee ja kuna ma ilma tuimestuseta ka nõus ei olnud seda juurikat välja kangutama, siis nii ta jäi.

Kui ma olin tööle saanud, siis üks mu esimesi rahapaigutuskohti oligi hambaarst. Tegin suu oma katkiste hammastega lahti, panin suu tervete hammastega kinni ja elasin-olin kuni korraga kolks – kukkus ära plomm. Paari kuu pärast teine ja siis lõpuks kolmas. Ja edasi oli see klassikaline nokk vs saba situatsioon, kus mul ei olnud kas raha, et hambaid ära parandada või siis aega, et hambaarstile minna ja lisaks kõigele sellele ei tahtnud ma tagasi minna sama arsti juurde, kelle plommid mul kolks ja kolks kadusid, eks.

Mõni kuu tagasi võtsin end kätte ja otsustasin, et hambad korda teiseks juuliks ja täna oli see suurepärane päev, kui ma kliinikusse väntasin ja oma suu pärani ajasin. Viga. Enne, kui ma arugi sain oli arst juba nõelaga igemes ja enam ei olnud pääsu – lamasin ja kannatasin. Kehvema külje pealt alustas arst ravi sellest küljest, mis mind kõige vähem morjendas… sest need kaks auku kuhu iga jaanilihakiud kinni jäi on paraku tarkusehammastes, mis tuleb välja tõmmata ja selleks ma täna valmis ei olnud. Ehk siis kell 9:30 astusin ma kodunt välja ja kell 11:30 olin rahatu, paistes põsega ja nutsin tööl, sest see kuradi tuimestus ei läinud üle ja kui lõpuks läks, hakkas kogu suu pärast seda rappimist valutama.

Kahe nädala pärast tagasi.

Advertisements

One thought on “Siilil need okkad* teravad

  1. Manjana ütles:

    Plommid kukuvad ära mitte kehvade hammaste, vaid kehva hambarsti pärast. Ausõna! ma olen Tallinnas oma pika elueaga mitmeid arste proovinud, mingi 10 aastat tagasi leidsin juhuslikult selle, keda praegu kasutan (kui ihnus lubab) ja ükski tema pandud plomm pole ära kukkunud. Enne laguneb hammas ümber plommi ära. Ja kahtlaseid nõelu ta mulle ka suhu ei topi, kuna mulle süstid ei maitse. ta üldse räägib mulle alati kenasti mida ta mu suus teha plaanib. Tal on ainult 1 viga – tal katus sõidab ja ta hakkab oma luulusid mulle rääkima, kui ma midagi vastata ei saa, kuna suu on vatti täis.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s