Kuidas Tandoori kana salat minuni jõudis

Aaaaaastaid tagasi, siis kui Retit veel olemaski ei olnud, töötasin ma ühes kaubandusettevõttes klienditeenindajana. Klienditeenindaja elu põhiküsimuseks on kohati mida süüa, sest et lõunapaus on lühike ja kesklinna söögikohad kallid ja palk väike ja üleüldse. Mina leidsin enda jaoks Kaubamajas müüdava Bestselleri Tandoori kana salati, mis oli küll nõksa kallis aga see-eest jumalik. Sõin seda ikka karpide kaupa.

Siis läksin töölt ära ja Bestseller pandi kinni ja salat kadus müügilt. Korra õnnestus seda kodus järgi teha, aga polnud ikka päris see ja lõpuks kadus retsept ka minu mälumahust. Kuniks hakkas piisavalt vaevama, et võtsin vaevaks nami-nami FB seinalt küsida kas ehk keegi äkki… ja ma ei tea kust ja mis teid pidi, aga välja see retsept võluti.

Mina muidugi teen asju ikka omasoodu ja retsept käib niimoodi natuke ülekäe, aga maitselt oli täpselt see, mida ma ootasin.

12434354_1044941885526179_1737992720_n

Esimese sammuna tuleb käia poes ja ahastada, kui kallis kõik on. Hea on, kui on Maakaubast tellitud Esko talu kreeka jogurtit. Kui ei ole, siis tuleb muuga hakkama saada. Tandoori pasta (laadse asja) sain loomulikult bio4you-st. Sellest mul see salatiisu tuligi, et tõlkisin toodet ja lugesin sealt pealt märksõna.

Kodus koristasin, vahepeal viskasin tükeldatud kana marinaadi. Pärast retsepti lugedes sain aru, et oleks pidanud lisama ka õli ja soola aga no panin need siis pannile. Keetsin ära oad. Kuna aeduba on minu jaoks maitsetu käkk, siis pigistasin peale küüne küüslauku. Said head. Riivisin kurgi ja segasin koos maitseainesegu ja jogurtiga kastmeks. Münti ja koriandrit polnud, aga see mind eriti ei morjendanud.

Edasi ei olnud muud, kui pesta – hakkida – segada. Siis kana küpsetada ja ülejäänud massile lisada. Ja pähklid hakkida. Prismast saab õnneks osta lahtisi pähkleid, nii et minu segule läks pekan, pistaatsia ja india pähkel. Lisaks kolm kapist leitud kuivatatud ploomi (jah, kolm).

Maali ja Paavo kiitsid ja mõmisesid ka.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s