Hariduslikud erivajadused

… ehk siis mõni inimene tahab päriselt ka õppida, mitte ei käi koolis vaid paberi pärast.

Teadupärast lahkneb meie õppekava eraldi ilukirjanduse tõlkeks ja tarbetõlkeks. Suur osa aineid kükitavad samas õppekava moodulis valikaine nime all, neil on lihtsalt taga kirjas, kummale suunale see mõeldud on. Võtta võib aga mõlemast ja keegi ei kobise. Sel semestril aga puhkavad mitte üks, vaid KAKS ilukirjanduse ainete peamist õppejõudu ja seega on valik napp, kui mitte olematu. Ehk siis üsna olematu. Ainuke normaalne aine tundub olevat humanitaarteaduste metodoloogia, aga see on neljapäeva õhtuti 18-20 ja mul on siiski mingid lapsed.

Põhimõtteliselt on valikuteks teha oma punktid ära suvalise saastaga (valides selle järgi millisel õppejõul on kõige lihtsamad nõudmised) või siis ei tee kolm kuud sittagi. Ja mõlemad sakivad, sest ma nii väga ootasin seda kooli ja ootasin just luuletõlke, draamatõlke ja psühholingvistika tõttu, millest ma nüüd ilma jään. Paberi saan, aga ma päriselt ka ei läinud kooli paberi pärast ja mul on seni olnud just nende kahe puhkava õppejõu ainetes ülimalt fun, põnev ja ka hariv. Pask noh.

Ainuke mõistlik lahendus tundub hetkel kogu kursusega akadeemiline võtta ja oodata paremate päevade saabumist.

/saate aru, kui vaevatud ma olen, ma blogin koolist mitte süstavõistlustest või mudaaugu tiigimuusikast/

Advertisements

4 thoughts on “Hariduslikud erivajadused

 1. S ütles:

  Tere tulemast ülikooli!!! Õppekavas hunnik põnevaid aineid kirjas ja võtta neist ei saa lõpuks ühtegi.

  • siil ütles:

   Ma olen kolmandat korda, ilmselt lootsin, et midagi on muutunud. Magistriõppes lööb eriti teravalt välja, sest ainult kaks aastat on aega ju. Oleks et keegi eelmisel sügisel oleks hoiatanud, et järgmisel midagi võtta ei saa. Ma tegin enda valikained ka saksa keelega täis, seega pole lohutuseks midagi.

 2. Rents ütles:

  Semester akadeemilist, mille ajal käid tööl ja tegeled juba lõputööga. Kaitsed mitte 2017 kevadel, vaid 2018 veebruaris. Kiiret ju pole.

 3. Mariliis ütles:

  Väike paus tundub igati tervitatav olevat. Aju puhkab ja lõpuks 6 kuud siia sinna… ja kui sa tahad seda ainet, mida tahad, siis kannata. Suvalist saasta pakub sulle igapäevane argipäev nagunii koormate viisi ja siis natuke peale…

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s