Positiivsest energiast

Tuludeklaratsioonist tagasi saadud raha kulus mõne mehe lolluste klattimiseks. Kaks kuud täiesti normaalselt käitunud lasteisa aktiveerus sünnipäeva eelõhtul, mistõttu veetsin sünnipäeva voodis teki all nuttes. Muuhulgas kuulsin ka, et “mis probleem sul sellega on, et sa neid võtta ei saa – sa oled ju niikuinii töötu”. Sellega seoses loen parasjagu siin tõlkelepingust:

Kui leping ei sisalda muid tingimusi, on Kirjastus kohustatud teose kvaliteetselt toimetama, kujundama, paljundama ja levitama.

… ja mul tekib küsimus, et mida ma tõlkijana pean tegema olukorras, kui mulle raha pole makstud, toimetaja pole kordagi minuga ühendust võtnud ja pärast kolmandat korda küsimist saadetakse mulle “toimetatud” versioon, mis – andke andeks ja ma ei tee siin oma tööd maha, ma tegin väga head tööd, aga keegi ei ole veatu – kubiseb vigadest. Tegin ettepaneku, et istuks toimetajaga maha ja vaataks üle… ja nüüd on mitmendat päeva vaikus.

Selle kõigega diilimiseks ostsin endal mingi huuuuudupeene “positiivse energia tee” ja see urrima teepakike lagunes mul tassi ära.

Säh sulle positiivset energiat :D

Advertisements

4 thoughts on “Positiivsest energiast

 1. Pikajuukseline Ema ütles:

  Kas tegid toimetajale ettepaneku kirjalikult ja üle helistama ei hakanud, et millest see mõttepaus tekkis tal üldse?
  Nii häiriv, kui tööandja lepigust kinni ei pea, kuigi ise eeldab tõenäoliselt, et teised nende heaks viimse veretilgani töötavad…

  Virtuaalkallistused.

  • Natasha Bluu ütles:

   Ma olen kirjalikult teinud ettepanekuid kirjastuse tegevdirektorile (kes minuga suhtles) ja peatoimetajale (kes mulle lõpuks selle toimetatud versiooni saatis). Kuna mul muid kontakte pole, siis ainuke võimalus on ilmselt üldnumbrile helistada ja sealtkaudu ajama hakata ja oeh, kuidas ma ei taha. St ma tean, et ma pean, lihtsalt ma ei saa aru, miks mina pean hetkel olema see, kes meeleheitlikult lunib ja kontakti otsib.

  • Natasha Bluu ütles:

   Mul lihtsalt pole aega olnud kirjutada :) Pärast pikka jama ja kurja ähavrduskirja sain esimese portsu rahast kätte. Kas ja mis tasemel raamat lõpuks toimetatud sai, ei tea. Ootan trükist tagasi teda.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s