Sitamagnetismist

On inimesi, kellel veab ja on neid, kellel ei vea. Mina kuulun ilmselgelt viimaste hulka ja kahjuks on see mittevedamine jadaline, st kui ühes kohas midagi viltu läheb, siis läheb edasi ja edasi ja… ehk siis head sõpra tsiteerides: kui juba perse minema hakkab, siis poolel teel pidama ei jää. No ja osaliselt on see tingitud sellest, et teha on palju ja kõike ei jaksa meeles pidada ja siis ma olen väsinud ja näiteks magan ja kui ma hetkeks, HETKEKS lasen valvsusel langeda, siis ongi tuksis.

Eelmisel nädalal oli mul selline tore hommik, kui ma pidin jooksma kella kaheksaks loengusse Mustamäel JA enne seda viima Prootoni lasteada, pärast seda oli mul psühholoogiaeg kell 12 ja siis omakorda kell 16 pidin hakkama Prootonile järgi minema, et ta trenni viia. Kuna kõik need asjad on linna eri otstes ja ma liigun ühistranspordiga, siis tähendab see, et kahe asja vahel midagi TEHA ei jõua ja niisama passimiseks on aega tsuts palju.

Jõudsin kella 12ks kenasti kohale, ootasin ja ootasin… lõpuks selgus, et spetsialist on koolitusel. Mina saadan enamvähem kurja kirja, et mida asja. Ise jooksen Järvele tööle ja istun seal rahulikult, kuni kell 15:23 saabub vastus, et “aga meie aeg oli ju kokku lepitud kell 15”. Tore. Panin uue aja. Omast arust 12. aprilliks.

Osa kaks: ostsime kogu perele tõukerattad. Hullult äge onju, emme ja laps tuhisevad koos lasteaiast koju. Ainult et… minu katse lõpes kolme meetri pärast, kui ma mendile otsa sõitsin. Lamavale. Kukkusin nii korralikult, et põlv on puruks ja paistes ja ilmselt terendab arstivisiit, kui nädalaga paremaks ei lähe. Noh, kraabin ennast kokku, ajan lapse endast välja, sest minu esimene reaktsioon on klassikalise kolmeaastase oma “vastik ratas, tahan koju”, lõpuks lepime ikka kokku, et viin ta trenni.

Jõuame bussipeatusesse. Vaatan, et plikal on püksid tagan märjad. Meenutades teate küll mida, eks. Küsin mis värk on? “LOOMULIKULT EI OLE MUL PISS PÜKSIS! Ilmselt sadas vihma!” Selgitan, et vihm sajab ülevalt alla ja ei suuda teha tagumikku märjaks nii, et jope kuivaks jääb… ja siis korraga lahvatab. Veepudel. Kotis. Õngitsen pudeli loigust välja ja näen, et kork pole korralikult peal ja trikoo on läbimärg. Trenni prooton siiski läks, aga särgi ja retuusidega.

Elan õhtu kuidagi üle ja alustan tänase päevaga. Hommikul plika lasteaeda, siis korraks Järvele tööd tegema, kell 12 psühholoog, siis kell 15 Bee in toodete esitlus Arsenali Bio4Yous ja kella viieks lasteaeda Mustamäelt, et sealt minna kuradima ÜLEMISTESSE, et laps saaks sünnipäevale. Jõudsin lasteaeda, jõudsin Järvele, mõtlesin maksta alustuseks ära mõned arved…

… ja tõstsin läpaka kotist välja kahes tükis. See oli ju eilse obaduse ajal kotis. Ekraani ja kopruse vahel on peal mingi kaitse vms, mis on lihtsalt küljest ära lennanud. Põhimõtteliselt töötas, T lubas superliimiga jupi tagasi liimida. Vaatasin siis meili, mõtlesin, et kontrolliks psühholoogi kellaja üle… ja avastasin et see on homme.

Järgmiseks meenus mulle, et ID kaardi lugeja läks katki ja oleks vaja arveid maksta. Nuputasin jupp aega, lõpuks otsustasin teha endale mobiil ID. Käisin tegin ära. Lõpuks teatas meeldiv teenindaja: “Ja see tuleb siis ID kaardiga PPA lehel registreerida.” Nagu. Fuck. Lähen siis küsin inimestelt, kas kellelgi on lugerit. “Nope, aga miks sa Smart-ID-d ei teinud?” No andke andeks, ka see tuleks registreerida, seda esiteks, ja teiseks: mul on telefon nii aegunud, et ei toeta äppe. Onju.

Selleks hetkeks oli mul närv juba nii püsti ja ütlesin T-le et davai, teeme lõuna. Jõudsime kontoriuksest umbes kaks sammu astuda kui ma sain sõnumi, et “loeng toimub ruumis…”. Jah. Loeng. See kuhu ma POLEKS saanud minna, sest et psühholoog, aga kuna psühholoogi pole, siis loeng.

Kurat. No jooksen siis panka, et panga eest automaadist võtta raha ja siis küsida endale koodikaart. Jõuan automaadini, sisestan kaardi, sisestan PINi, sisestan summa… ja automaat ütleb mulle: “Rahalugeja viga. Palun oodake.”

Minge te kõik palun…

Advertisements

2 thoughts on “Sitamagnetismist

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s