Iseseisvusega sel lapsel probleeme pole

Prootoni lemmiktegevus maailmas on rattasõit. Mis ajab mul hulluks, sest sellel lapsel puudub täielikult ohutunne. Ehk siis ma olen käinud ja korrutanud nagu mantrat: üle tee üksinda ei sõida, jääd seisma ja ootad mind.

No ja siis eile käisime enne trenni Arsenalis et midagi süüa osta. Prooton pani rattaga ees ajama (meil polnud algul plaani poodi minna, seega polnud ka rattalukku kaasas ja võtsime ratta sisse kaasa), jõudsin talle veel öelda, et enne välisust jää seisma. Vastu kostis: jaa ma tean ma tean.

No ja järgmine hetk kui ma seda last nägin, oli trennikoha ees. Mis tähendab, et ta sõitis ihuüksi (väikest kasvu viieaastane!) 500 meetrit, ületas tiheda liiklusega tänava  suvalisest kohast (nägin silmanurgast veel, kuidas üks buss pidama sai) ja siis ületas veel mitu tänavat, sealhulgas keerulise tiheda liiklusega ristmiku. Mina jooksin järel, aga no püüa sa tuult väljal…

Kui ma ta lõpuks kätte sain, siis tegin ma kõigepealt ära selgitustöö ja siis hakkasin lihtsalt nutma. Et noh, vähemalt jäi ellu. Aga rattaga tänavale ma koos temaga küll enam minna ei taha, ainult gatoriga sabas ilmselt.

Jah, ma olen näidanud videosid autoõnnetustest. Ma olen rääkinud. Ma räägin iga kord üle. Aga ikka tuleb mingi täiesti süüdimatu: “Ups, mul läks meelest ära.”

Kuidas kuradi moodi läheb meelest ära võimalus autorataste all surma saada?

Advertisements

2 thoughts on “Iseseisvusega sel lapsel probleeme pole

  1. reet ütles:

    Meil oli Lillebroriga samas vanuses nii, et pidin tema jõulistele protestidele vaatamata tänaval alati tema käe enda omasse väänama (tahaks öelda, et kaenla alla, aga see ei vastaks siiski päris tõele, kasvuvahe), et ta, pea laiali otsas, ükskõik mis kohas sõiduteele ei jookseks. Ohutunne oli tegelasel null! Teine võimalus oli teda süles kanda, aga isegi kleenuke viiene kaalub päris palju. Ime, et keegi lastekaitset ei kutsunud, laps viskleb ja väänleb käe otsas ja ema hoiab jõuga kinni …
    Ühesõnaga, mina viieaastast rattaga tänavale ei laseks. Või kui, siis ainult viieaastast, kes oskab püsida lapsevanemast vähem kui meetri kaugusel. Surmasaamine või veel hullem, eluajaks vigaseks jäämine juhtub oluliselt kiiremini, kui üks laps seda arvata oskab.

    • Natasha Bluu ütles:

      Prooton on siis sama masti ja on ka mul tavaliselt tugevasti haardes. Paraku, mänguväljakud jms lahedad ajaviitmiskohad või ka nt kergliiklusteed on meie kodust täpselt sellisel kaugusel, et jala minna on tüütu. Autot meil pole, seega pole ka varianti et sõidad platsi äärde ja tõstad siis ratta pagassist välja (mis on minu meelest natuke imelik ka). Ja kuskil peab see laps ju rattaga sõitma saama. Aga eilne oli üllatav isegi mulle, tavaliselt ta ikka mingi hetk tunneb huvi, kas emme ka kuskil on.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s